Co należy wziąć pod uwagę wybierając kolorystykę podłogi

Współczesne podłogi drewniane są dostępne w tak wielu kolorach i wzorach, że prawdopodobnie istnieje produkt pasujący do niemal każdej koncepcji projektowej.

Chociaż bycie bardzo kreatywnym i przekraczanie ograniczeń tradycyjnego projektowania jest zawsze mile widziane, nadal ważne jest przestrzeganie określonych wytycznych, aby uniknąć popełnienia kosztownych błędów w projektowaniu podłóg. Podczas renowacji podłogi ważny jest również wybór odpowiedniego koloru drewna, aby pasował do pozostałego wystroju pomieszczenia.

Co należy wziąć pod uwagę wybierając kolorystykę podłogi

Zdecyduj, jaki kolor podłogi drewnianej będzie dla ciebie odpowiedni

Wymiar pomieszczenia, wysokość sufitu, kolor i faktura ścian oraz mebli powinny być głównymi czynnikami decydującymi o wyborze koloru podłogi drewnianej. Kolory muszą do siebie pasować, aby ogólny projekt był spójny. Jeśli pomieszczenie jest niewielkich rozmiarów, wybierz jasne ściany i jasną podłogę. Unikaj używania ciemnych podłóg w małych pomieszczeniach z ciemnymi ścianami, ponieważ sprawi to, że pomieszczenie będzie wyglądać na zbyt ciemne i ciasne. Ciemne odcienie podłóg drewnianych to popularny wybór do stylowych i nowoczesnych, przestronnych i jasnych wnętrz.

Jeśli wolisz tradycyjny wygląd, postaw na naturalne drewno lub tradycyjne kolory brązu. Żywe i głębokie kolory, takie jak różne odcienie czerwieni, dodają charakteru biurom, wnętrzom użyteczności publicznej i innym budynkom, gdzie duża otwarta przestrzeń może sprawić, że podłoga stanie się głównym aspektem wystroju wnętrza. Podczas gdy ciemniejsze kolory zwykle przekształcają się w bardziej konwencjonalny wygląd, przenoszą ciepło także w innych elementach wystroju. Jeśli zdolność do zatuszowania zadrapań, niewielkich wgnieceń i kurzu jest dla ciebie ważna, wybierz podłogi z naturalnego drewna o matowym wykończeniu.

Pamiętaj, że kolory drewnianej podłogi nie muszą idealnie pasować do koloru twoich mebli czy ścian. Wybierz kolory, które kontrastują ze sobą i wzmacniają nawzajem swój efekt. Wybierając kolor drewnianej podłogi lodz, skorzystaj z próbek podłóg. Podczas gdy zdjęcia wnętrz i wirtualne oprogramowanie do projektowania mogą dać podstawowe pojęcie o tym, jaki może być efekt końcowy, nic nie wpłynie na twoją decyzję lepiej niż zobaczenie koloru podłogi na miejscu, w naturalnym świetle.

Previous post Zegary ścienne są popularną formą marketingu
Next post Jak otrzymać przynależny nam spadek po zmarłym członku rodziny?