Nowoczesne płytki łazienkowe – jak wybrać niezawodną ceramikę?

Łazienka jest miejscem gdzie chcemy poczuć się dobrze, często wypoczywamy w wannie po ciężkim dniu pracy.

Z pewnością kiedy aranżujemy naszą łazienkę, przykładowo podczas remontu warto wybrać odpowiednią kolorystykę, postawić na odpowiednią jakość płytek tak aby łazienka sprawiała nam przyjemność. Warto zwrócić uwagę iż ważne w tym przypadku będą płytki które w znacznym stopniu wpłyną na kolorystykę oraz ogólny odbiór łazienki. Naturalnie wiele osób wybiera kolorystykę jasną mogą być to płytki białe, ecru czy też kremowe lub stylizowane na marmur lub granit.

Nowoczesne płytki łazienkowe – jak wybrać niezawodną ceramikę?

Stylowe płytki w stylu marmuru i granitu

Warto pamiętać iż płytki charakteryzują się różnymi właściwościami, w tym przypadku powinniśmy stawiać na wytrzymałe, płytki zwłaszcza w przypadku płytek podłogowych. Oczywiście pamiętajmy iż w łazience będzie panowała wilgoć dlatego też powinny być to płytki które nie będą absorbowały wody. Dlatego też musimy zwrócić uwagę na nasiąkliwość kiedy wybieramy płytki do łazienki czy też kuchni. W tym przypadku nasiąkliwość powinna być mniejsza niż 5 lub też 6%. Dzięki temu będziemy mogli łatwiej utrzymać czystość, unikniemy wilgoci.

Musimy pamiętać o tym aby podłoga w naszej łazience nie była śliska, dlatego też powinniśmy wybrać płytki które charakteryzują się dobrą przyczepnością. Dodatkowo także w przypadku płytek określono stopnie antypoślizgowości, w tym przypadku warto stawiać na płytki od R9 do R13 które posiadają właściwości pozwalające na lepszą przyczepność. Z pewnością powinny być to płytki które posiadają odpowiednie szkliwienie, płytki także często są impregnowane tak aby odpowiednio je zabezpieczyć. Dzięki temu będą mogły nam służyć przez wiele lat, dobrym pomysłem może być wykorzystanie płytek gresowych o dużej wytrzymałości. Oczywiście możemy wykorzystać płytki które wyglądem przypominają granit, posiadają odpowiednią strukturę, charakterystykę kolorystyczną zbliżoną do prawdziwego kamienia.

W tym przypadku możemy wybrać płytki stargres, są to bardzo wysokiej jakości płytki, które z pewnością sprawdzają się w wielu łazienkach. Możemy wybrać bardzo ciekawe odcienie kolorystyczne, jak również różne wielkości od standardowych 60 x 60 cm poprzez płytki 30 x 60, 45 x 90 czy też 60 x 120 cm dzięki czemu będziemy mogli optymalnie dobrać je do każdego pomieszczenia.

Previous post Jaka siatka na balkon będzie dobrym rozwiązaniem?
Next post Do czego służą listwy przypodłogowe?