Chłodnia do przechowywania różnych odmian jabłek

Kiedy prowadzimy dużą hurtownię towarów, najczęściej będziemy potrzebowali dużych powierzchni. Potrzebny jest obiekt o dużych gabarytach i możliwie jak najtańszy.

Dlatego też wykorzystuje się konstrukcje stalowe. Dzięki nim można bardzo szybko postawić szkielet budynku. Może być on oczywiście wysoki, w zależności od tego jak chcemy przechowywać towar, jednak hale zawsze mają dość dużą wysokość, gdzie mona umieścić wiele półek. Można je obsługiwać za pomocą długich wysięgników wózków widłowych. Jak na razie konstrukcje stalowe są najtańszym i relatywnie najbezpieczniejszym tworzywem.

Stal jako materiał jest odpowiednio dobierana do produkcji różnych elementów. Stal o dużej granicy plastyczności oraz wysokiej udarności wykorzystywana jest do produkcji słupów, bez których konstrukcje stalowe obejść się nie mogą. Aby konstrukcje stalowe były możliwie lekkie a za razem wytrzymałe, powinny posiadać możliwie jak najmniej części składowych. Oczywiście hala może zostać wykorzystana jako chłodnia, w tym przypadku ściany mogą zostać wykonane z płyt izolujących.

Chłodnia naturalnie powinna posiadać odpowiednia temperaturę, w tym celu montowana są urządzenia chłodzące. Dodatkowo trzeba zadbać o właściwa wilgotność jeżeli w grę wchodzi przechowywanie warzyw.

To ważne ponieważ w zbyt suchym pomieszczeniu warzywa zaczną tracić wodę. Przez co stracą na wagę, a to może prowadzić do strat finansowych. W takich warunkach możliwe będzie przechowywanie jabłek, w odpowiednich warunkach. W przypadku jabłek należy zwrócić uwagę na ich odmianę, do której należy dostosować odpowiednią temperaturę. Do przechowywania w chłodni nadają się jabłka lepszej jakości, inne wykorzystywane są na przetwory. W odpowiednich warunkach niektóre odmiany jabłek można przechowywać nawet przez 12 miesięcy. Oczywiście w zależności pod potrzeb chłodnie mogą być przystosowane do przechowywania innych warzyw i owoców. Dla plantatorów chłodnia jest możliwością na przeczekanie niskich cen zaraz po zbiorach.

Previous post Dobrze utrzymane trawniki potrzebują zabiegów pielęgnacyjnych
Next post Zakup części do traktorów