Dziewczynki uwielbiają postaci księżniczek z bajek

Dzieci cieszą się każdą nową zabawką i na ogół nie są wybredne, jeśli chodzi o zabawki, ale rodzice powinni uważnie dobierać je do wieku malucha.

Zabawki to jednak coś więcej niż tylko przedmioty i chociaż mogą być ciekawe, powinny być również odpowiednie dla wieku, stymulujące i bezpieczne. Zabawa jest bardzo ważna w społecznym, psychicznym, fizycznym i emocjonalnym rozwoju dzieci. Zabawki powinny być traktowane jako rozwojowe narzędzia edukacyjne, a nie tylko urządzenia do zajmowania uwagi malucha. Wybierając odpowiednie do wieku zabawki dla niemowląt lub zabawki dla małego dziecka, pamiętaj, aby przede wszystkim była ona bezpieczna i nie zawierała elementów, które dziecko może oderwać i połknąć czy skaleczyć się. Zabawki, które robią za dużo, nie pozwalają dziecku na użycie własnej wyobraźni z pewnością nie są odpowiednie. Dziewczynki uwielbiają postaci księżniczek z bajek

Lalki i pluszaki, które mówią, śpiewają, błyskają światłami lub nakłaniają dzieci do naciskania określonych przycisków, zasadniczo przejmują kontrolę nad sytuacją podczas zabawy, w której to dziecko powinno kierować akcją.

Kiedy zabawka jest zbyt specyficzna, ogranicza i uniemożliwia dziecku użycie wyobraźni i swobodną zabawę. Najlepsze zabawki to często te najprostsze, jak klocki, lalki, piłki i samochodziki, ponieważ pozwalają dzieciom na kreatywność i spontaniczność. Zabawki z migającymi światłami, ciągłymi zmianami i ruchem nie wymagają od dziecka zwracania uwagi na jedną rzecz przez bardzo długi czas. Dzieci, które często używają tych zabawek, mogą mieć trudności z skupieniem się na czymś takim jak książka lub nieruchoma zabawka. Przede wszystkim nie przesadzaj z ilością zabawek, które ma twoja pociecha, ponieważ może się szybko nudzić zabawkami i żądać kolejnych, a nie o to nam przecież chodzi. Dzieci lubią zabawki, które potrafią opanować i które są odpowiednie dla ich konkretnego etapu rozwoju. Dziewczynkom w różnym wieku z pewnością spodobają się księżniczki disneya oglądane w filmach i bajkach, a które można zakupić jako figurki, akcesoria, zamki, domki, ubrania, a także zestawy klocków do składania.

Previous post Jakie produkty są niezbędne do codziennej pielęgnacji twarzy
Next post Co myślisz o tabletkach na odchudzanie?