Gdy trwoga, to do… prawnika. W czym może pomóc adwokat?

Zawód adwokata kojarzy nam się przede wszystkim z rozprawami na sali sądowej oraz togami. Wieloletnie studia nie zagwarantują nam jednak praw do wykonywania tego zawodu. Czeka nas także długi proces zdobywania doświadczenia pod okiem utytułowanych prawników. Adwokaci mogą liczyć na całkiem przyzwoite zarobki, jeśli zatem chcesz skorzystać z jego usług, musisz się liczyć z tym, że nie będzie to tani wydatek. Niestety brak znajomości kodeksów prawnych może nam czasem przysporzyć kłopotów.

Rodzaje pomocy i porad prawnych. Dla kogo?

  • Sprawa rozwodowa

    Niestety coraz częściej dochodzi do większej ilości rozwodów. Podział majątku lub opieki nad dziećmi może nas przerosnąć. Problemem może być także fakt, z czyjej winy doszło do rozpadu małżeństwa. Jeśli nie potrafisz poradzić sobie z przeprowadzeniem procesu rozwodowego, a chcesz, aby wszystko przebiegło szybko i sprawnie, warto zgłosić się w tej sprawie do dobrego adwokata, który się na tych sprawach zna.

  • Problemy w pracy

Jeśli Twój pracodawca stosuje wobec Ciebie mobbing, zastrasza Cię, znęca się nad Tobą psychicznie lub molestuje nie wypłacając Ci przy tym odpowiedniego wynagrodzenia, warto się zgłosić z problemem do prawnika.

  • Postępowanie spadkowe

    Potrzebujesz uregulować sprawy majątkowe po czyjejś śmierci? Kancelaria adwokacka z miejscowości Chełm z pewnością Ci w tym pomoże. Często takie sprawy mogą się ciągnąć latami. Zwłaszcza jeśli spadek, o który się aktualnie starasz jest bardzo duży. Jeśli zdecydujesz się go odrzucić, przejdzie on na Twoje dziecko. Aby uniknąć odziedziczenia długów musisz uzyskać zgodę sądu opiekuńczego, a w imieniu dziecka złożyć oświadczenie o odrzuceniu spadku.

  • Dom, mieszkanie, grunty

Skonsultuj treść aktu notarialnego dotyczącego nabycia nieruchomości. Adwokat sporządzi umowę najmu lub dzierżawy, może także poprowadzić sprawę o ustalenie warunków zabudowy lub uzyskania pozwolenia na budowę. Będzie Cię reprezentować w sprawach dotyczących wspólnoty mieszkaniowej, wyjaśni Ci również skomplikowaną treść księgi wieczystej.

Bezpłatna pomoc prawna

Ustanowiona między innymi w sprawach karnych, cywilnych lub pracowniczych. Adwokat z urzędu jest dla osób, które nie są w stanie samodzielnie ponieść kosztów wynagrodzenia. By uzyskać taką pomoc wystarczy złożyć pisemny lub ustny wniosek, w którym należy podać informacje o swoim stanie rodzinnym i źródłach utrzymania. Na jego podstawie sąd określa czy dana osoba spełnia warunki na otrzymanie bezpłatnego prawnika.

Previous post Nasz najlepszy fotograf ślubny
Next post Dlaczego warto powierzyć tłumaczenia profesjonaliście?