Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Jeśli nie mamy zdolności kredytowej, nie dostaniemy kredytu, a już na pewno nie w oczekiwanej kwocie.

Niektórzy niestety jej nie posiadają, co wiąże się z brakiem możliwości wzięcia kredytu na przykład na budowę domu czy zakup mieszkania. Na szczęście są sposoby, dzięki którym można tę zdolność kredytową polepszyć.

Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Kilka sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej

Pierwszym krokiem do zwiększenia zdolności kredytowej jest zrobienie porządku w domowych finansach, a także w innych produktach kredytowych. Należy pamiętać o tym, że karta kredytowa i limit w koncie pomniejszają kwotę ewentualnego kredytu. Pomocne będzie tu również przeprowadzenie porządków w domowych finansach. Jeśli ktoś już ma zaciągnięte inne zobowiązania finansowe, powinien pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym, który zmniejszy kwotę kredytu i tym samym wydłuży okres spłaty.
Najlepiej nie wykonywać zbyt wielu przelewów z rachunku osobistego na konto partnera czy innej bliskiej osoby. Bank będzie dokładnie weryfikował operacje na rachunku. Może więc zacząć podejrzewać osoba ubiegająca się o kredyt, ma jeszcze kogoś na utrzymaniu. Poza tym kredyt dobrze jest wziąć z drugą osobą. To może zwiększyć zdolność kredytową, a co za tym idzie, kwotę kredytu.
Większą zdolność kredytową będą mieli małżonkowie ze stałym dochodem. Warto też mieć na uwadze to, że zdolność kredytowa jest obliczana na podstawie wysokości pierwszej raty. W związku z tym wybór tej opcji spłaty zadłużenia znacznie poprawia zdolność kredytową. Będą jednak wiązały się z tym wyższe koszty kredytu.
Większą szansę na kredyt mają osoby, które mają duży wkład własny. Najczęściej minimum to 20% całej inwestycji. Warto więc go zwiększyć. Można też wynegocjować korzystniejsze warunki kredytowania. Jeśli ktoś jednak nie ma wystarczającej wiedzy w zakresie kredytów, powinien skorzystać z pomocy eksperta kredytowego. Ten zajmie się wszystkim osobiście. Co więcej, wyjaśni i podpowie, co można zrobić, aby ta zdolność kredytowa była większa. Na stronie http://1ekspert.pl znajdują się dane kontaktowe do jednego z najlepszych ekspertów kredytowych w Krakowie. Może to właśnie on powinien zająć się Twoimi sprawami.

Previous post Co warto wiedzieć o firmach zajmujących się obróbką metali?
Next post Znakomite propozycje nauczania w prywatnym przedszkolu