Konsekwencje jazdy samochodem na podwójnym gazie

Jeżeli zostaliśmy zatrzymani w czasie jazdy pod wpływem alkoholu, sprawa może skończyć się w sądzie. Potrzebny może nam być prawnik, który będzie dążył do tego aby wyrok była jak najniższy.

Obecnie może być to grzywna i odebrania prawa jazdy, oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres dwóch lat. Dobry prawnik, który posiada doświadczenie w sprawach tego rodzaju, z pewnością będzie wiedział jak obniżyć wyrok, czy też jak zapłacić mniejszą grzywnę. Kierowcy zatrzymani podczas prowadzenia pod wpływem zazwyczaj nieznacznie przekraczają limit alkoholu we krwi.

Jeżeli kierujący pojazdem ma od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi, wówczas traktowane jest to jako wykroczenie, przekroczenie tej normy to już przestępstwo. W przypadku przestępstwa grozi nam odebranie prawa jazdy i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 2 lat. Najwięcej stanowią kierowcy, którzy spożywali alkohol dzień przed zatrzymaniem, dla osób które pracują na co dzień jako kierowcy utrata prawa jazdy może wiązać się z utratą pracy.

Dobry prawnik powinien dążyć do tego aby prawo jazdy nie zostało odebrane. Doświadczony prawnik zna wiele podobnych praw, wie jak się zakończyły, oraz jakich argumentów można używać aby sprawa potoczyła się po naszej myśli.

Jeżeli przydarzyła nam się tego rodzaju sytuacja, wówczas warto od razu skontaktować się z adwokatem. Doświadczony prawni wie, jak spróbować wybronić kierowcę. Jednym z pomysłów będzie przykładowo sprawdzenie legalizacji alkomatu, którym mierzone było stężenie alkoholu we krwi. W przypadku alkomatów niepewność pomiaru, oraz błędy nie mogą przekraczać pewnych norm. Alkomat musi posiadać świadectwo wzorcowania, wydane przez odpowiednie laboratorium. Jeżeli został przekroczony termin, może to oznaczać że urządzenie może działać nieprawidłowo. W niektórych przypadkach dobry prawnik może obniżyć wymiar kary. Dzięki temu możemy zapłacić niższą grzywnę, jak również będziemy mogli liczyć na pozostawienie prawa jazdy. Szczególnie ważne będzie to dla osób, które pracują zawodowo jako kierowcy. Dobrego prawnika można znaleźć w sieci. Jest to doświadczony adwokat, który z pewnością będzie widział jak nam pomóc.

Previous post Jeśli urlop to może Zakopane?
Next post Wysokiej jakości lampy