Kiedy mówimy o trwałej depilacji, zwykle mamy na myśli depilację laserową, świetlną IPL, czyli intensywne światło pulsujące lub elektrolizę.
Depilacja laserowa działa dzięki energii skupionego światła, która jest zamieniana na energię cieplną. Kiedy promień światła pada na włosy, cebulki i mieszki włosowe, są one rozgrzewane, spalane i niszczone. Jednak światło może wychwycić tylko ciemne pigmenty, dlatego zabieg laserowy działa tylko na włosy ciemne, a nie na jasne, siwe czy rude. Użycie laserów może wydawać się ekstremalne, ale leczenie wcale nie jest niebezpieczne, jeśli jest wykonywane prawidłowo. Chodzi o przemianę światła w ciepło, dlatego biorąc to pod uwagę, podczas takiej metody depilacji może wystąpić pewien ból, jak pieczenie, ciepło czy kłucie, szczególnie w obszarach wrażliwych. Można takie odczucia zredukować za pomocą żelu chłodzącego, znieczulającego lub nakładki chłodzącej zakładanej na końcówkę lasera. Po zakończeniu depilacji nie ma żadnego bólu czy dyskomfortu i można od razu wrócić do pracy czy wykonywania swoich codziennych obowiązków. Potrzebujesz kilku zabiegów laserowych, zanim całkowicie pozbędziesz się włosów, ponieważ w każdym momencie poszczególne mieszki włosowe znajdują się na różnych etapach wzrostu. Laser może usuwać włosy tylko w pełnej fazie wzrostu.
Liczba koniecznych zabiegów zależy od kilku czynników, w tym rodzaju włosów i obszaru poddawanego depilacji.
Zwykle należy spodziewać się pięciu lub więcej zabiegów, nawet po pozbyciu się włosów w miejscu poddanym depilacji laserowej, nie oczekuj, że te miejsca pozostaną całkowicie wolne od niechcianych włosków na zawsze. Pojedynczy mieszek włosowy jest uszkodzony, ale nowe mieszki włosowe mogą zacząć rosnąć, więc z czasem pojawią się nowe włoski, i będziesz musiała kontynuować kolejne zabiegi laserowe co pewien czas. Więcej o depilacji laserowej przeczytasz na tej stronie internetowej https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-poznan-fabryczna/. Usuwanie włosów za pomocą lasera nie jest niebezpieczne. Laser wykorzystuje energię świetlną, która zamienia się w energię cieplną, która spala i niszczy mieszek włosowy. jednak dotyczy to tylko mieszków włosowych, a nie otaczającej go skóry lub organów wewnętrznych.