Zwiększ komfort swojego domu poprzez odpowiednią izolację termiczną

Jeśli używasz swojego strychu tylko do przechowywania pudeł z niepotrzebnymi rzeczami, ponieważ jest na nim za gorąco lub za zimno na cokolwiek innego, powinieneś przemyśleć zastosowanie odpowiedniego rodzaju izolacji dachu.

Gdy to zrobisz, możesz zorganizować na poddaszu dodatkową sypialnię, pokój zabaw lub pokój rodzinny. To niegdyś niewygodne miejsce do przechowywania może stać się przyjemnym pomieszczeniem, które również dodaje wartości do twojego domu, jeśli w przyszłości zechcesz sprzedać nieruchomość.

Zwiększ komfort swojego domu poprzez odpowiednią izolację termiczną

Skuteczne i niedrogie ocieplanie stropów pianą poliuretanową

Większość ludzi nie zauważa kondensacji wilgoci na strychu, dopóki nie nastąpi uszkodzenie konstrukcji. Kondensacja na strychu ma miejsce, gdy wilgoć z ogrzewanego domu przenosi się na poddasze. Ta wilgoć powoduje również rozwój pleśni, ale odpowiednia izolacja nie pozwala na przedostawanie się kondensatu wilgoci na poddasze, zapobiegając gniciu elementów drewnianych w konstrukcji budynku. Odpowiednia izolacja stropu za pomocą piany, która jest natryskiwana, utrzymuje ciepło w domu zimą, więc jest mniej prawdopodobne, że rury zamarzną i pękną. Zamarznięcie rur może spowodować znaczne uszkodzenia instalacji wodnych i kanalizacyjnych w domu. Takie uszkodzenia w nieruchomości są kosztowne do naprawienia, dlatego lepiej im zapobiegać.

Dodatkowo nałożenie poliuretanowej pianki jako ocieplenia stropu pomaga zmniejszyć hałas dochodzący z zewnątrz do naszego domu. Może to pomóc podczas gwałtownej burzy, kiedy pada ulewny deszcz, a grzmoty sprawiają, że w pomieszczeniach jest dosyć głośno. Dodanie izolacji znacznie poprawia ciszę i spokój w domu, zapobiegając lękom u dzieci i zwierząt. Szczególnie dobrze do wyciszania domu sprawdzi się izolacja z pianki natryskowej o otwartych komórkach, która ma doskonałe właściwości tłumiące dźwięk.

Ponieważ ocieplanie stropów pianą jest procedurą skomplikowaną, należy do takiego zadania zatrudnić doświadczoną firmę, która zajmuje się docieplaniem budynków.

Previous post Profesjonalne farbowanie i stylizacja
Next post Wspaniałe wakacje dla całej rodziny w malowniczych Bieszczadach