Bezpieczne zabawki z drewna dla niemowląt i małych dzieci

Bezpieczeństwo kupowanych zabawek powinno być najwyższym priorytetem rodziców szukających upominku dla swojego malucha.

Warto zatem zamiast zabawek plastikowych wybrać zabawki wykonane z drewna. Drewniane zabawki nie mają ostrych końcówek ani krawędzi, nie mają również małych części, które mogłyby odpaść i zostać połknięte przez dziecko. Oznacza to również, że dzieci nie będą mogły się zranić podczas zabawy nimi. Dodatkowo farby i lakiery użyte do wykończenia zabawek z drewna są nietoksyczne i bezpieczne, co jest szczególnie ważne, ponieważ dzieci mają skłonność do wkładania swoich zabawek do ust lub gryzienia ich.

Bezpieczne zabawki z drewna dla niemowląt i małych dzieci

Drewniana kolejka będzie dobrze wyglądała na półce

Kiedy dzieci bawią się drewnianymi zabawkami, zamiast słuchać zabawki emitującej wszystkie głosy, alarmy i inne efekty dźwiękowe oraz światła, mogą same naśladować dźwięki. Pozwala to dzieciom kontrolować to, co robią z zabawkami i zachować jasność umysłu, gdy zastanawiają się nad różnymi scenariuszami lub rozwiązują problemy. Drewniane zabawki nie tylko nie zanieczyszczają twojego domu chemikaliami, ale także nie powodują dużego hałasu. Dzieci nie są rozpraszane, zapewnia również rodzicom spokój, którego tak często potrzebują w ciągu dnia.

Drewniane zabawki ze względu na bardziej podstawowe kształty pomagają dzieciom rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową. Czynności, takie jak budowanie wież z drewnianych klocków, ostrożne umieszczanie elementów, aby wieże się nie przewróciły, lub przeciąganie sznurka przez szereg drewnianych koralików, wymagają od dzieci zwracania uwagi na odległość i rozmieszczenie przedmiotów. Drewniane zabawki mają swój własny urok i estetyczny wygląd. Pięknie prezentują się na półkach w pokoju dziecięcym, w przeciwieństwie do nieco tandetnych zabawek z plastiku.

Dobrym pomysłem na prezent może być drewniana kolejka, którą dzieci mogą się bawić wspólnie przez wiele lat. Drewniane zabawki mają przyjemną wagę z naturalną fakturą, są również niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia. Z pewnością w sprzedaży znajdziemy wiele pięknych zabawek wykonanych z drewna dla dzieci w różnym przedziale wiekowym.

Previous post Zabawki dla dzieci nie muszą być skomplikowane
Next post Jak powstaje ciśnienie w układzie hydraulicznym