Filtry przepływowe – dlaczego warto mieć filtrowaną wodę w kranie?

Filtr przepływowy pozwala oczyścić wodę z zanieczyszczeń mechanicznych, zneutralizować obecność chloru i metali ciężkich, a także pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i chronić urządzenia gospodarstwa domowego przed uszkodzeniami spowodowanymi kamieniem. Jakie jeszcze korzyści dają filtry przepływowe?

Filtrowanie wody staje się standardem – dzbanki filtrujące są dziś nieodłącznym elementem gospodarstw domowych. Co więcej, coraz większą popularnością cieszą się butelki z filtrem, dzięki którym możemy mieć dostęp do czystej i smacznej wody w dowolnym miejscu. Co jednak zrobić, gdy chcemy mieć dostęp do czystej i smacznej wody prosto z kranu? Idealnym rozwiązaniem są filtry przepływowe!

Mniej plastiku, więcej komfortu na co dzień – filtry przepływowe

Woda butelkowana jest nie tylko nieekologiczna, ale także nieekonomiczna. Nie dość, że generujemy duże ilości odpadów z plastiku to jeszcze zmuszeni jesteśmy wydawać na nie coraz wyższe kwoty i dźwigać ciężkie butelki lub całe zgrzewki do domu. Nic dziwnego, że filtrowanie wody jest świetną alternatywą dla wody butelkowanej!

Montaż filtra przepływowego jest szybki i prosty. Instaluje się go w bezpośrednim miejscu poboru wody, czyli na rurze, która ją doprowadza, dzięki czemu uzdatnia on wodę w całym domu.

Istnieją różne rodzaje filtrów przepływowych, m.in. wstępny filtr przepływowy, filtr z żywicą jonowymienną i filtr węglowy. W zależności od rodzaju eliminują one m.in. sole odpowiedzialne za twardość, metale ciężkie, azotany chloru, a także zanieczyszczenia mechaniczne np. piasek, rdzę, tłuszcze czy zanieczyszczenia wymywane z instalacji. Pozwalają także pozbawić wodę nieprzyjemnych zapachów, a zmiękczając wodę i usuwając z niej jony wapnia i magnezu, pozwalają chronić urządzenia AGD przed powstawaniem osadu z kamienia. Warto pamiętać, że istnieją również filtry mineralizujące, które dodatkowo wzbogacają wodę w magnez, wapń i potas! Z kolei w przypadku domów jednorodzinnych z własnym ujęciem świetnie sprawdzają się dodatkowo filtry azotanowe, które chronią przed przedostaniem się do wody azotanów i substancji organicznych pochodzących z pól i nieszczelnych szamb.

Czysta i smaczna woda prosto z kranu!

Filtr przepływowy uważany jest za najskuteczniejszy sposób na uzyskanie oczyszczonej, zdrowej wody i poprawę jej jakości. Skuteczne uzdatnienie sprawia, że poprawia się nie tylko jej smak, zapach i kolor, ale – co za tym idzie – również jakość przygotowywanych potraw i napojów. Filtry przepływowe znajdziesz na https://dafi.pl/filtry-przeplywowe/system-dafi-flow-comfort-filtr-d1-do-wody-pitnej-pod-zlew-kran.html.

Woda filtrowana świetnie nadaje się do spożywania, a także prania, zmywania naczyń, mycia twarzy i podlewania roślin.

Previous post Stacje ładujące do samochodów elektrycznych
Next post Godny polecenia serwis klimatyzacji