Stacje ładujące do samochodów elektrycznych

Pojazdy elektryczne stają się coraz bardziej popularne, dostępne są również coraz częściej stacje ładowania, które możemy spotkać przy trasie, na stacjach paliw czy też w centrach miast.

Możemy znaleźć je także na parkingach, przy hotelu, czy też w specjalnych punktach, które obsługują możliwość ładowania za pomocą standardowego kabla. Kabel do ładowania otrzymujemy od producenta, warto zwrócić uwagę, iż samochody elektryczne ładujemy prądem stałym.

Stacje ładujące do samochodów elektrycznych

Przydomowe ładowarki do samochodów elektrycznych typu wallbox

Samochód możemy ładować standardowym gniazdkiem, jednak potrzebny jest odpowiedni kabel oraz urządzenie sterujące. Proces ładowania najczęściej rozpoczyna się automatycznie po włożeniu kabla do gniazda w aucie, kabel jest wówczas blokowany. Stosowanych jest wiele różnych kabli, które posiadają standardową wtyczkę do ładowarek publicznych. Bardzo dobrym pomysłem będzie zakupienie własnej stacji ładowania, którą możemy umieścić na budynku czy też w garażu. Warto wybrać miejsce, w którym często stoi samochód, możemy przykładowo umieścić kabel na elewacji garażu, ładować auto, kiedy stoi na zewnątrz. W zależności od rodzaju ładowarki, jaką wybierzemy, szybkość naładowania baterii będzie różna.

Ładowarki domowe często zwane są wallboxami, czyli skrzynką naścienną, mogą być to ładowarki o mocy 11 kW lub też 22 kW, posiadające 32A. Ładowanie ułatwia wyświetlacz znajdujący się na stacji ładującej, dzięki czemu możemy na bieżąco śledzić wszystkie parametry związane z ładowaniem naszego auta elektrycznego. Dostępne są także różne modele przenośnych ładowarek, o różnej mocy, które możemy stosować poza domem, w stacjach ładowania pojazdów elektrycznych. Wysokiej jakości ładowarka może naładować baterię w ciągu kilku godzin, małe wymiary ładowarek sprawiają, iż możemy umieścić ją w bagażniku, są poręczne, często wyposażone są także w wyświetlacze podające parametry ładowania.

Jeżeli posiadamy samochód elektryczny, warto zakupić do domu wallbox cena będzie różna w zależności od parametrów, najczęściej ładowarki możemy zakupić w cenie około 2500 zł. Z pewnością jest to duże udogodnienie dla osób posiadających auto elektryczne.

Previous post Profesjonalnie przygotowany plan rozwojowy szpitala
Next post Filtry przepływowe – dlaczego warto mieć filtrowaną wodę w kranie?