Informacje o Kitty i wskazówki, które musisz przeczytać

Koty muszą jeść dobrej jakości karmę, aby były zdrowe.

Problem polega na tym, że tak wiele różnych rodzajów suchych i mokrych karm dla kotów dostępnych na rynku jest drogich. Oto kilka sposobów na karmienie kota bez uciekania się do karmienia go niezdrową żywnością lub resztkami ze stołu.Regularne kontrole Twojego kota są bardzo ważne. Koty potrzebują specjalnych zastrzyków, aby nie zachorowały, a weterynarz sprawdzi ogólny stan zdrowia kota. Kiedy znajdziesz weterynarza, którego lubisz, trzymaj się go. Dzięki temu Twój weterynarz zna historię medyczną Twojego kota.Jeśli twój kot jest kotką, będziesz chciał ją spryskać, gdy osiągnie odpowiedni wiek. Nawet jeśli będzie cały czas przebywać w domu, może wyjść z rui i zajść w ciążę. Spalanie kota może temu zapobiec.Jeśli twój pies i kot są najlepszymi przyjaciółmi, pamiętaj, aby trzymać je osobno po leczeniu pcheł. Produkty pcheł Twojego psa są bardzo niebezpieczne dla kotów. Koty, które mają kontakt z produktami z psich pcheł, często giną. Upewnij się, że używasz tylko produktów dla kotów na swoim kotu i tylko produktów dla psów na swoim psie.Zdaj sobie sprawę, że koty zwykle nie dyszą. Psy dyszą, żeby się ochłodzić. Jeśli kot ma spodnie, to oznaka kłopotów. Twój kot może być bardzo niespokojny lub odczuwać ból. Podobnie szybki oddech jest oznaką bólu lub niepokoju. Informacje o Kitty i wskazówki, które musisz przeczytać

Pamiętaj, aby natychmiast skontaktować się z weterynarzem, jeśli kot zacznie dyszeć.Trzymaj niebezpieczne chemikalia z dala od swojego kota.

Podobnie jak dzieci, koty muszą być trzymane z dala od przedmiotów, takich jak środki czyszczące, ponieważ mogą im zaszkodzić. Te chemikalia są w zasadzie trucizną i jeśli twoje koty je zjedzą lub dostaną je na siebie, mogą poważnie zachorować, poparzyć się, a nawet umrzeć. Przechowuj te przedmioty w miejscu, w którym kot nie może ich znaleźć lub użyj blokady zabezpieczającej przed dziećmi.Uratuj swoje meble za pomocą drapaków i podkładek. To naturalne, że koty chcą wyciągać pazury i drapać. Nie oznacza to, że właściciel kota musi mieć uszkodzone meble. Zapewnij swojemu kotu miejsca, w których można go podrapać i przekieruj go tam, jeśli zdecyduje się wypróbować twoją sofę. Drapaki dla kotów są dostępne w wielu kształtach i materiałach, a niektóre koty preferują określony typ, więc znalezienie odpowiedniej kombinacji dla kota może zająć trochę prób i błędów.Koty i przewody elektryczne nie mieszają się. Jeśli zauważysz, że Twój kot ma zwyczaj gryzienia przewodów elektrycznych, spróbuj je zwinąć i schować poza jego zasięgiem. Jeśli to niemożliwe, spryskaj sznurki odrobiną gorzkiego jabłka. Gorzkie jabłko jest nie tylko nietoksyczne, ale koty absolutnie nienawidzą jego smaku.Trzymaj kota w domu. W przeciwieństwie do psów, prawie niemożliwe jest zamknięcie kota na podwórku. Może to prowadzić do wielu niebezpieczeństw dla twojego kota, od samochodów, psów, chorób spowodowanych przez dzikie koty i po prostu zniknięcia w nieznanych częściach. Luźne koty są też utrapieniem dla innych, często zabijając ptaki śpiewające i zostawiając niepożądane „depozyty” w ogródkach sąsiadów. Jeśli Twój kot naprawdę lubi przebywać na świeżym powietrzu, można go przyuczyć do noszenia uprzęży i ​​smyczy lub zainwestować w specjalne ogrodzenie dla kotów lub osłoniętą werandę.Wyciągasz z kota to, co w niego wkładasz. Jeśli zapewnisz swojemu kotu to, co najlepsze, uzyskasz najlepsze zachowanie i najlepszy poziom zdrowia od swojego kota. Karma dla kota może być droga, ale nie musisz się tym zniechęcać. Skorzystaj z tych wskazówek i karm swojego kota za mniej.

Previous post Okazji do kupienia oryginalnych butów w promocyjnej cenie jest coraz więcej
Next post Zarabiaj pieniądze w Internecie, postępując zgodnie z tymi wskazówkami