Przeszczep włosów to skuteczna metoda redukcji łysienia

Łysienie to powszechny problem wśród osób obu płci w różnym wieku, są różne przyczyny tego stanu.

Aby trwale zakryć łysiejące miejsca na skórze głowy możemy zdecydować się na przeszczep włosów. Jeśli chcesz poddać się zabiegowi przeszczepu włosów, musisz wziąć pod uwagę, że jest to proces długi i czasochłonny, z odpowiednim czasem gojenia i regeneracji mieszków włosowych. Zwykle gojenie zajmuje około 6 do 12 miesięcy lub nawet dłużej, po czym mieszki włosowe są gotowe do wzrostu nowych włosów i zakrycia łysiny.

Przeszczep włosów to skuteczna metoda redukcji łysienia

W jaki sposób przeprowadza się przeszczep włosów?

Istnieją dwa rodzaje przeszczepów włosów, a mianowicie transplantacja oraz ekstrakcja mieszków włosowych. Transplantacja mieszków włosowych FUT to procedura, w ramach której usuwa się pasek skóry zawierający mieszki włosowe z miejsce pobrania, gdzie jest dużo włosów. Następnie grupy tkanek zawierające mieszki włosowe są usuwane, oddzielane i przygotowywane do przeszczepu. W miejscu łysienia powstają malutkie dziurki, w których indywidualnie umieszczane są tkanki zawierające mieszki włosowe. Wadą są dość duże blizny, ryzyko komplikacji oraz długi czas gojenia.

Ekstrakcja mieszków włosowych FUE to inna procedura, zamiast usuwania paska skóry zawierającego mieszki włosowe, poszczególne mieszki włosowe są pobierane bezpośrednio ze skóry i umieszczane w otworach wykonanych w miejscu biorczym. Ten proces zajmuje więcej czasu niż FUT, ale zamiast jednej dużej blizny jest wiele małych blizn, które są praktycznie niewidoczne. Oba zabiegi są skuteczne i różnią się jedynie sposobem ich wykonania. Najlepiej zasięgnąć porady lekarza przed wyborem zabiegu przeszczepu włosów.

Ponieważ operacja przeszczepu włosów to zabieg trwały, musisz ją wykonać w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej, który posiada doświadczenie w wykonywaniu takiej procedury, przy użyciu sprzętu nowej generacji, aby zapewnić najwyższy poziom dokładności. Lekarz powinien zapewnić nie tylko najlepsze leczenie, bezpieczne i z gwarantowanymi rezultatami, ale także oferować konsultacje pooperacyjne. Więcej o przeszczepie włosów metodą FUE przeczytasz na stronie https://www.medestetic.com.pl/przeszczep-wlosow-fue/. Należy pamiętać, że po przeszczepie włosów czeka nas dość długi proces gojenia miejsc przeszczepu mieszków włosowych. Również na nowe włosy będziemy musieli poczekać, zazwyczaj od kilku miesięcy do roku.

Previous post Dlaczego warto dokonać zakupu pompy ciepła?
Next post Jest wiele zalet wypożyczenia samochodu