Publiczne karmienie piersią nie musi być krępujące dla kobiet

Chociaż publiczne karmienie piersią staje się coraz bardziej akceptowane, nadal przyciąga dużo więcej uwagi osób postronnych, niż karmienie butelką.

Ale biorąc pod uwagę wiele korzyści płynących z karmienia piersią i fakt, że głodne dziecko nie może czekać na pokarm, musisz nauczyć się radzić sobie z przeciwnościami i problemami związanymi z karmieniem piersią w miejscach publicznych. Na szczęście istnieją sposoby, aby nakarmić swoje dziecko, nawet dyskretnie, jeśli wokół znajdują się postronne osoby. Przede wszystkim zapewnij dziecku łatwiejszy dostęp do pokarmu dzięki dwuczęściowym strojom. Odpowiednie są też sukienki z zawijanym przodem lub rozcięciem z przodu. Bluzki do karmienia lub koszule zapinane na guziki od dołu do góry, podnoszone lub ściągane na bok to świetny wybór dla karmiących kobiet. To, czy używasz specjalnego okrycia lub chusty do karmienia piersią, czy nie, jest całkowicie osobistym wyborem, ale musisz wiedzieć, że nie wszystkie dzieci je lubią. Jeśli zdecydujesz się na ich użycie, upewnij się, że dziecko ma miejsce na łatwy dostęp do jedzenia i nie przegrzewa się. Ważne jest również, aby maluch mógł swobodnie oddychać, dlatego materiał, którym się nakryjesz, powinien być przewiewny. Jeśli jednak takie rozwiązanie nie jest dla was wygodne, możesz po prostu kupić specjalną odzież do karmienia piersią.

Sukienki, koszulki, bluzki oraz piżamy do karmienia z ukrytymi klapkami ułatwiają karmienie i dostęp do odciągania pokarmu.

Takie ubrania są również zaprojektowane tak, aby pasowały do większego rozmiaru biustu karmiącej mamy, i jest to ich wielka zaleta. Wiele rodzajów odzieży do karmienia można również nosić w trakcie ciąży i po porodzie. Zaletą sukienki ciążowej jest to, że przód jest dłuższy i zaokrąglony wzdłuż dołu, dzięki czemu materiał ładnie zakrywa rosnący brzuch, trzyma się na swoim miejscu i nie będzie podnosić się lub zwijać, gdy będziesz w bardziej zaawansowanej w ciąży. Dodatkowy materiał z przodu lub rozpięcia w odpowiednich miejscach, które posiada odzież do karmienia piersią, umożliwiają dyskretne karmienie dziecka. Biustonosze do karmienia mają poręczny klips, który możesz odpiąć jedną ręką, aby odpiąć miseczkę biustonosza i karmić piersią.

Previous post Jak jeść zdrowo i zrzucać zbędne kilogramy?
Next post Wiele firm decyduje się na przeniesienie biura do lepszej lokalizacji