Zastosowanie sztukaterii do wykończenia domu

W dzisiejszych czasach coraz popularniejsza jest sztukateria, jest to sposób ozdabiania naszych budynków i wnętrz różnego rodzaju listwami, wykonanymi z lekkich materiałów.

Są one najczęściej przyklejane do ściany, dzięki temu aby założyć sztukaterię nie musimy robić w domu dużego remontu. Po umieszczeniu listew we właściwym miejscu można pomalować ściany a następnie listwy. Można oczywiście pomalować wszystko na jeden kolor, jednak lepszym pomysłem będzie wykorzystanie dwóch kolorów. Dzięki czemu sztukateria będzie odznaczała się od ściany. Tego rodzaju stosujemy zarazem na zewnątrz, jak i w środku, takim wykończeniem, za razem ozdobą, może być wykończenie kolumny którą mamy w domu w środku, albo na zewnątrz budynku. Często także stosuje się półkolumny, które mają imitować płaskorzeźby. Jeżeli sztukateria jest wykonana z odpowiednią starannością będzie świetnie pasowała do naszej elewacji. W wielu wnętrzach panuje prostota na ścianach. Czasami jest to najlepszy wybór, gdyż niektóre aranżacje wnętrz właśnie tego wymagają. Jednak puste ściany nie zawsze zapewnią dobry wygląd pomieszczeniu.

Do zmiany wyglądu wystarczą odpowiednie dekoracje na ścianę, które ożywią całe pomieszczenie i nadadzą mu całkiem inny charakter.

Takie dekoracje powinny jednak być w dobrym guście, gdyż umieszczenie na ścianie zbyt wielu ozdób nie jest zbyt dobrym pomysłem, gdy pomieszczenie jest małe. Bardzo dobrym pomysłem będą listwy wykończeniowe, które można dopasować do swojego pomieszczenia. Bardzo szeroki wybór takich ozdób sprawia, że bez problemu można dobrać odpowiednie do swojego pokoju, a na pewno będą wspaniałą ozdobą ściany. Można stosować listwy i pilastry, które mogą mieć różne wielkości oraz różne wzory, ale muszą pochodzić z tej samej kolekcji, aby sprawiały dobre wrażenie i były ozdobą w dobrym guście. Wiele osób nie mają odpowiedniego wyobrażenia tego co chcą uzyskać, dlatego też warto sprawdzić oferty producentów sztukaterii, zobacz co posiadają w swojej ofercie.

Previous post Wybór odpowiedniego sposobu naprawy wgnieceń bez lakierowania
Next post Szklane balustrady, to alternatywa która zyskuje na popularności