Sekrety, których Twoi rówieśnicy nie powiedzą Ci o witaminach

Czy czujesz się zmęczony lub brakuje Ci wytrzymałości? Czy cierpisz na dziwne problemy zdrowotne, których po prostu nie możesz rozwiązać? Jeśli tak, Twoja dieta może być uboga w niektóre witaminy i minerały.

Aby uzyskać kilka świetnych wskazówek, jak wybrać odpowiednie suplementy, czytaj dalej następujący artykuł.Jeśli czujesz, że potrzebujesz trochę zastrzyku, musisz zwiększyć spożycie witamin. Witamina C nie tylko pomaga w walce z infekcjami, ale także daje dodatkową energię, uzupełniając to, czego może Ci brakować. Głównym powodem, dla którego czujemy się mniej niż idealnie, jest niedobór witamin i minerałów.Niedobór tiaminy lub witaminy B1 może powodować objawy neurologiczne i psychiatryczne. Objawy te mogą obejmować utratę wagi, osłabienie, nieregularne tętno i psychozę. Kompleks witamin z grupy B może zapewnić, że otrzymasz potrzebną witaminę B1 lub możesz jeść wieprzowinę, brązowy ryż, wątróbkę, płatki owsiane, warzywa liściaste, jajka i ziemniaki.Żelazo jest niezbędne do wytwarzania czerwonych krwinek. Pomaga to w transporcie tlenu przez organizm. Kobiety potrzebują więcej żelaza niż mężczyźni i wiele suplementów dla kobiet zostało zaprojektowanych z myślą o tym. Niedobór żelaza może powodować problemy z oddychaniem i zmęczenie.Jeśli próbujesz zapuścić włosy lub paznokcie, rozważ dodanie suplementu Biotin. Nie przyspieszy to wzrostu włosów i paznokci, ale sprawi, że staną się mocniejsze i bardziej odporne na złamania. W rzeczywistości Biotyna jest często zalecana pacjentom po chemioterapii, aby pomóc im odrosnąć włosy utracone podczas leczenia.Kwas foliowy zapobiega wadom wrodzonym, niektórym nowotworom, udarom i chorobom serca. Ta witamina B jest dodawana do mąki, płatków śniadaniowych i makaronów. Dodatkowo wiele warzyw liściastych, melonów, fasoli i mięs zawiera kwas foliowy. Kwas foliowy jest stosowany w leczeniu choroby Alzheimera, zwyrodnienia plamki żółtej, RLS, neuropatii, osteoporozy i innych oznak starzenia.Jeśli podajesz małym dzieciom suplementy witaminowe, przechowuj je poza zasięgiem dzieci. Większość witamin dla dzieci jest aromatyzowana i bardzo podobna do cukierków. Ma to zachęcić dzieci do ich zabrania. Sekrety, których Twoi rówieśnicy nie powiedzą Ci o witaminach

Jednak może to również prowadzić do tego, że dzieci pomylą je ze słodyczami.

Ponieważ możliwe jest przedawkowanie witamin, trzymaj je poza zasięgiem.Magnez jest niezbędny do ponad 300 reakcji chemicznych w organizmie. Pokarmy bogate w błonnik zawierają magnez, w tym rośliny strączkowe, warzywa, orzechy i produkty pełnoziarniste. Ten minerał jest stosowany w leczeniu wysokiego cholesterolu, ADHD, zmęczenia, migren, PMS i stwardnienia rozsianego. Magnez można również stosować miejscowo, aby przyspieszyć gojenie.Nie daj się zwieść całemu szumowi otaczającemu nowe „cudowne” witaminy. Chociaż mogą mieć pewne pozytywne skutki dla niektórych osób, większość z nich może przeżyć całe życie bez zażywania żadnej z tych rzeczy. Zawsze najlepiej skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem przed przyjęciem czegokolwiek nowego.Jeśli zauważysz, że po zażyciu niektórych witamin i minerałów czujesz się nieswojo, dobrze byłoby zostawić je w spokoju. Wiele osób uważa, że ​​witaminy nie mają skutków ubocznych, ale to nie jest prawda. Zamiast zajmować się złymi skutkami, powinieneś poszukać innego sposobu na uzyskanie tego, czego potrzebujesz.Potas można znaleźć w suszonych owocach, zbożach, mleku i fasoli. Ten ważny minerał jest stosowany w leczeniu choroby Meniere’a, objawów menopauzy, zapalenia stawów, bólów mięśni, choroby Alzheimera, zaburzeń jelitowych i alergii. Badania wykazały, że potas może być korzystny dla osób cierpiących na wysokie ciśnienie krwi i może pomóc w zapobieganiu udarowi.Jak widać, nie można przecenić znaczenia stosowania odpowiednich suplementów diety. Dodając do swojej diety pewne witaminy i minerały, możesz dodać sobie energii i pomóc swojemu ciału pozostać silnym i zdrowym. Pamiętaj o tych informacjach podczas następnych zakupów.

Previous post Marketing mobilny i jak może pomóc Twojej firmie
Next post Przydatne wskazówki dotyczące korzystania z poczty e-mail na rynku