Czy można ochronić prywatność podczas rozwodu

Dokumenty rozwodowe są zazwyczaj otwarte dla publiczności. Wszystkie złożone pisma procesowe, wszystkie ustalenia i orzeczenia sędziego, nawet faktyczna sala sądowa są otwarte dla publiczności.

Oznacza to, że wszystkie intymne szczegóły twoich finansów i osobiste wady są widoczne dla świata. Jest to szczególnie problematyczne dla osób z sektora bankowego, finansowego, obronnego lub rządowego. Istnieją sposoby ochrony prywatności na wypadek rozwodu, separacji, sporu o opiekę nad dzieckiem lub roszczenia alimentacyjnego. Pierwszym sposobem ochrony Twojej prywatności jest unikanie postępowania sądowego.

Przeprowadzając mediację lub rozstrzygając wszelkie spory, możesz uniknąć wszelkich ustaleń sądowych lub otwartych postępowań sądowych. Mediacja pozwala tobie i małżonkowi prywatnie decydować o sposobie rozstrzygania sporów.

Mediator to osoba, która pomaga prowadzić dyskusję, osiągać porozumienia i napisać wiążącą umowę, która jest podpisana przez obie strony i staje się umową prawną. Wybierając mediatora, poszukaj wyszkolonego profesjonalisty, który jest również prawnikiem.

Rola adwokata i rola mediatora nie są takie same. Szkolenie, które odbywa się jako adwokat, uczy popierać pozycję klienta i negocjować najlepszy możliwy wynik dla jego sprawy. Szkolenie dla mediatora polega na znalezieniu rozwiązania, które będzie odpowiednie dla obojga małżonków. Dlaczego więc tak ważne jest, aby wybrać mediatora? Najważniejszym powodem jest to, że ścisłe wytyczne etyczne rządzą prawnikami, nawet gdy działają oni jako mediatorzy. Te wytyczne cię chronią! Ponadto wszystko, co zostanie uzgodnione przez ciebie i twojego małżonka, zostanie zredukowane do pisania przez mediatora i stanie się twoim dokumentem rządzącym. Wszyscy adwokaci przechodzą szkolenie w zakresie sporządzania, rozumienia i tłumaczenia umów. Najlepszy adwokat prawa rodzinnego będzie praktykował prawo rodzinne, przejdzie co najmniej 40 godzin szkolenia mediacyjnego i będzie miał doświadczenie w mediacji w sporach z zakresu prawa rodzinnego. Rozwód nie musi zrujnować Cię osobiście i zawodowo. Wybierz doświadczonego i kompetentnego adwokata prawa rodzinnego, który przeprowadza rozwody Warszawa.

Previous post Jak złagodzić ból mięśniowo-powięziowy
Next post Pomysły na włączenie do strategii marketingu internetowego