Jak usprawnić pracę firmy transportowej?

W przypadku samochodów ciężarowych i dostawczych można obecnie stosować różne systemy informatyczne które pozwalają na monitoring w czasie rzeczywistym.

Oczywiście możemy w ten sposób zbadać stan techniczny pojazdu, różnego rodzaju parametry eksploatacyjne. Z pewnością firmy zajmujące się transportem będą także kładły nacisk na wskaźniki ekonomicznej jazdy, pobieranie danych z tachografu oraz zdalną diagnostykę pojazdu. Dodatkowo systemy tego typu możemy instalować naczepach, chłodniach oraz cysternach.

Jak usprawnić pracę firmy transportowej?

Systemy nadzoru i lokalizacji pojazdów

Dzięki temu właściciel firmy logistycznej będzie posiadał stały nadzór nad pojazdem, może przykładowo sprawdzić czy kierowca pracuje według standardów, robi odpowiednie przerwy czy też postoje. Z pewnością zebranie odpowiedniej ilości parametrów pozwoli także na określenie optymalnych tras, zmniejszenia spalania. Wszystkie te elementy złożą się na oszczędności, lepsze wykorzystanie naszej floty. W tym przypadku mogą być to zaawansowane systemy informatyczne które będą zbierały dane w pewnych odstępach czasu, mogą wysyłać je bezpośrednio do siedziby firmy lub też będą odczytywane podczas wjazdu na teren firmy przez specjalne czujniki. Obecnie komunikacja odbywa się bezprzewodowo, co znacznie ułatwia pozyskanie wszystkich danych zwłaszcza przy dużej ilości pojazdów.

Możemy zainstalować zewnętrzne urządzenia podłączone do komputera naszego pojazdu, posiadają one własne zasilanie pozwalające na długą pracę. Z pewnością bardzo dużą zaletą będzie monitoring stanu technicznego pojazdu, dzięki czemu będziemy mogli szybko wykryć różnego rodzaju nieprawidłowości, zaplanować przeglądy okresowe jak również ocenić wskaźniki ekonomiczne jazdy kierowców. Tego rodzaju telematyka obecnie staje się standardem w samochodach ciężarowych, duża ilość danych pozwala na analizy które mogą zoptymalizować działanie całej firmy transportowej. Dodatkowo systemy pobierają także dane z tachografu oraz karty kierowcy.

Za ich pomocą możliwa jest także łatwa lokalizacja pojazdów na mapie, możemy sprawdzić gdzie w danej chwili znajduje się pojazd. W ten sposób mamy kontrolę nad naszą flotą, dodatkowo będzie to zabezpieczenie w przypadku kradzieży pojazdu.

Previous post Jak zapobiegać wypadaniu włosów?
Next post Jak sprawdzają się popularne sposoby na powiększenie penisa