Jak zapobiegać wypadaniu włosów?

Nadmierne wypadanie włosów i łysienie to problem, który dotyka co trzeciego polaka w podeszłym wieku.

W mniejszym stopniu dotyczy kobiet u których najczęściej występuje po 70 roku życia, jednak w przypadku kobiet może mieć także podłoże związane z chorobami w młodszym wieku wypadanie włosów może być związane także z terapią hormonalną. Oczywiście warto zwrócić uwagę na sposób uczesania, nieprawidłowe szczotkowanie włosów może niekiedy osłabiać cebulki. Dodatkowo możemy zastosować specjalne odżywki wzmacniające, szampony do włosów które sprawią że będą one zdrowsze.

Jak zapobiegać wypadaniu włosów?

Czynniki negatywnie wpływające na zdrowie naszych włosów

Warto zwrócić uwagę iż Polacy narażeni są na wypadanie włosów, Polska jest w pierwszej dziesiątce krajów gdzie ludność skarży się na nadmierne wypadanie włosów. Pierwsze miejsce zajmują Czechy, wielu naukowców może wiązać ten fakt z nieprawidłową dietą, występowaniem w diecie dużej ilości tłuszczu, przyjmowania małej ilości warzyw i owoców. Z pewnością cebulki oraz mieszki włosowe mogą zostać wzmocnione w przypadku diety zawierające dużą ilość witamin oraz składników mineralnych. Dlatego też wypadanie włosów może być związane z nieprawidłowym odżywianiem, w tym przypadku możemy zatem zaczerpnąć rady dietetyka. Możemy wyeliminować z naszej diety produkty zawierające dużą ilością tłuszczu, cukru, uzupełnić o owoce, mogą być to cytrusy które będą zawierały duże ilości witaminy C.

W przypadku kiedy wypadanie włosów uwarunkowane jest genetycznie wówczas różnego rodzaju środki zaradcze mogą nie odnieść skutku, możemy całkowicie wyłysieć nawet przed 50 rokiem życia. W tym przypadku niektóre osoby mogą zdecydować się na przeszczep włosów, tego rodzaju zabiegi obecnie są ogólnodostępne, wykonywane są pod znieczuleniem miejscowym, często po jednym dniu pacjent może udać się do domu i cieszyć nowymi włosami.

Jeżeli poszukujemy tego rodzaju zabiegów więcej informacji możemy znaleźć na stronie https://skymed.org.pl/, uzyskamy informacje na temat przeszczepu włosów za granicą, obecnie Polacy często wyjeżdżają do Turcji gdzie tego rodzaju zabiegi są dużo tańsze nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie dodatkowe koszty.

Previous post Kiedy w twoim mieszkaniu pojawią się nowe firany i zasłony?
Next post Jak usprawnić pracę firmy transportowej?