Łazienka w zgodzie z naturą – jak dobrać aranżację?

Do jednych z najgorętszych trendów aranżacyjnych ostatnich lat należy tworzenie łazienek w stylu eko tak, aby były i wyglądały jak najbardziej naturalne. Łazienka w zgodzie z naturą to koncepcja, którą nietrudno uzyskać w praktyce. Należy jednak pamiętać o kilku kluczowych zasadach.  

Aranżację łazienki naturalnej warto rozpocząć od ścian. Na tej płaszczyźnie domownicy mają ogromne pole do wyboru. Zdecydować się można na naturalny kamień, cegłę czy drewno. Osoby dysponujące nieco większym budżetem mogą wybrać droższy marmur lub granit. 

Nie gorszym rozwiązaniem będzie wyłożenie ścian łazienki płytkami ceramicznymi. Aby zwiększyć efekt naturalności, warto dobrać płytki o takim rozmiarze, aby ograniczyć szerokość i zastosowanie fug. Najbardziej poleca się jasną kolorystykę, ale płytki i kafle naścienne w ciemnych barwach będą świetnie kontrastowały z jasną zielenią roślin, wypełniających pomieszczenie. To, czego należy unikać przy takiej aranżacji, to przeładowanie detalami, zbyt dekoracyjne produkty, które mocno narzucają określony styl. Łazienka w aranżacji bliskiej naturze powinna być łagodna, pozbawiona elementów przytłaczających.

 

Aranżacja łazienki eko a dobór armatury łazienkowej i wyposażenia

Armatura łazienkowa w stylu naturalnym również nie powinna eksponować zbyt wiele detali. Jednym z klasycznych przeciwieństw prezentowanego sposobu aranżacji jest styl nowojorski i glamour, przepełniony elementami luksusowymi. Łazienka eko powinna być znacznie bardziej skromna. 

Świetne efekty można uzyskać stosując klasyczną armaturę łazienkową. Pod względem kolorystycznym dominować może biel. Wybierając umywalkę, warto postawić na okrągłą misę w ciekawym kształcie, pozbawioną dodatkowych części dekoracyjnych. Doskonałym tego przykładem będzie umywalka nablatowa  Jaquar Continental. Jeżeli ma się więcej przestrzeni i prysznic, warto ozdobić łazienkę ścianką prysznicową Sea Horse, na której łatwo umieścić od strony zewnętrznej różne naturalne ozdoby i rośliny. Detale nie powinny się rzucać nadto w oczy, co nie oznacza jednak, że mają być pozbawione estetyki. Dobrym pomysłem będzie zakup np. mydelniczki Kohler Feria. 

 

Rośliny do łazienki – łazienka w harmonii z naturą

Styl naturalny, jako jeden z nielicznych, nie może się obejść bez roślin! Wprowadzenie roślin do łazienki stwarza niesamowitą atmosferę. Wybór konkretnych roślin powinien być podyktowany nie tyle gustem, co ich właściwościami. W ciemnych łazienkach należy stosować rośliny odporne na brak światła. Przykładem będą sansewierie, zielistki i skrzydło-kwiaty. W głębi pomieszczenia można zastosować bluszcz lub aglonemy. Ciekawy rezultat osiągnie się poprzez zastosowanie kwietników ściennych i wiszących. 

 

Ekologiczna łazienka w stylu naturalnym musi być zaaranżowana z wykorzystaniem jak największej ilości materiałów naturalnych. Ogromną zaletą tego stylu jest jego niska kosztowość. Rośliny nie są bardzo drogie podobnie, jak klasyczne elementy armatury łazienkowej. Duża dostępność tego stylu, a jednocześnie fenomenalny rezultat, skłaniają do zastanowienia się, czy przypadkiem nie warto zrobić remontu łazienki w najbliższym czasie!

Previous post Możliwe jest uzyskanie zniżek na polisę ubezpieczeniową samochodu
Next post Masz trudny czas na rynku Forex? Skorzystaj z tych pomocnych wskazówek!