Przechowywanie brokułów – podstawowe informacje

Istnieje wiele smacznych oraz pożywnych produktów spożywczych.

Oprócz różnego rodzaju mięs bardzo istotną rolę odgrywają owoce i warzywa. Poza warzywami całorocznymi można spożywać różne warzywa sezonowe. Do grona godnych polecenia produktów zaliczają się między innymi brokuły. Są to warzywa podobne do kalafiora, bogate w liczne witaminy i składniki odżywcze. Stanowią świetny dodatek do mięs, sałatek, zapiekanek oraz wielu innych potraw. Wiadomo, że brokuły smakują najlepiej świeże, ale można również je przechowywać przez pewien czas.

Przechowywanie brokułów – podstawowe informacje

Najważniejsze zasady przechowywania brokułów

Świeże brokuły mają kolor ciemnozielony i nie posiadają żadnych żółtych przebarwień. Kwiaty brokuła powinny być zamknięte, łodyga sztywna i długa, a listki ciemnozielone i pełne soku. Po zbiorze lub zakupie należy przygotować i spożyć brokuł od razu, ponieważ zakwita on w ciepłych wnętrzach. Na szczęście warzywo to można przechowywać w specjalnych warunkach przez kilka dni. Należy go umieścić w chłodnym miejscu w temperaturze od 2 do 4 stopni Celsjusza.

Brokuły powinny zostać umieszczone w lodówce na 2-3 dni opakowane w folię z dziurkami. Różyczki można przechowywać o 5 dni dłużej pod warunkiem ich zanurzenia we wrzącej wodzie na krótko aż ich kolor zmieni się na jasnozielony. Po wcześniejszym blanszowaniu przez 2-3 minuty we wrzącej wodzie można zamrozić różyczki brokułów. W takim przypadku możliwe jest przechowywanie tych warzyw przez okres 10 miesięcy. W tym przypadku jednak tracą swoją estetykę i stają się bardzo kruche.

Każdy kto zastanawia się jak przechowywać brokuły ma możliwość skorzystania z wielu różnych sposobów. Najważniejsze jest posiadanie dobrej lodówki czy też specjalistycznej chłodni umożliwiającej przechowywanie i transport hurtowych ilości warzyw. Dodatkowo na rynku działają firmy transportowe i magazynujące, które stosują specjalne specyfiki wydłużające czas przechowywania brokułów w optymalnych warunkach. Dzięki temu brokuły utrzymają swój świeży wygląd i zachowają właściwości odżywcze.

Previous post Odszkodowania dla osób represjonowanych w okresie komunizmu
Next post Jak pomóc roślinom marihuany przemysłowej kiedy zaczynają kwitnąć?