Serwisowanie maszyn rolniczych

Właściwe serwisowanie maszyn rolniczych może zapobiec różnego rodzaju awariom, dodatkowo także możemy zapobiegać korozji.

Oczywiście jest to istotne ponieważ awaria w czasie pracy mogłaby uniemożliwić prowadzenie zbiorów czy też innych prac polowych. Naturalnie maszyny w czasie pracy mogą zostać uszkodzone przykładowo przez kamienie, zbiera się w nich gleba czy też pozostałości roślin, co powoduje możliwość wystąpienia awarii, korozji. Istotne będzie także zadbanie o jakość łożysk, różnego rodzaju łańcuchów czy też elementów hydrauliki siłowej.

Serwisowanie maszyn rolniczych

Jak uniknąć poważnych awarii w maszynach rolniczych?

Maszyny rolnicze mogą pracować niekiedy w dość ciężkich warunkach, dlatego też powinniśmy zwrócić uwagę na zużycie, prawidłowe działanie wszystkich elementów. Oczywiście często może także być to praca w czasie deszczu w warunków dość niesprzyjających, dodatkowo w przypadku takich maszynie jak pługi czy też brony będą one w ciągłym kontakcie z glebą, zatem będą bardziej narażone na korozję. Do niektórych maszyny mogą dostać się także części roślin, warto zauważyć iż maszyny często posiadają wiele elementów ruchomych, obrotowych w które mogą wkręcać się rośliny podczas zbiorów.

Z pewnością będzie to działało niekorzystnie na maszynę, dodatkowo także czasem możemy znaleźć zaschnięte grudki piasku, z pewnością może do przyczynić się do blokowania niektórych elementów ruchomych. Dlatego też po żniwach, kiedy maszyna nie będzie używana należy ją dokładnie wyczyścić, sprawdzić wszystkie zakamarki tak aby przygotować się odpowiednio na okres zimowy. Dodatkowo także możemy zabezpieczyć elementy metalowe przed korozją, sprawdzić dokładnie czy nie pojawiają się ogniska korozji. Czasem jednak uszkodzenia są dość duże, wówczas będziemy zmuszeni na wymianę pewnych elementów, warto wykonać to przed kolejnymi żniwami tak aby maszyna była gotowa do pracy w odpowiedniej porze.

Wiele części do maszyn zielonkowych znajdziemy na stronie https://adleragro.pl/sklep/100-czesci-do-maszyn-zielonkowych, mogą być do różnego rodzaju talerze podcinający, noże które mogą z czasem ulec stępieniu, maszyna nie będzie tak wydajna jak na początku. Zatem jeżeli chcemy zadbać o wydajność powinniśmy dokonać niezbędnych napraw.

Previous post Co można zrobić w przypadku zarzutów karnych?
Next post Laminowanie włosów domowymi metodami