Laminowanie włosów domowymi metodami

Wielu kobietom zależy na posiadaniu atrakcyjnych, błyszczących, gładkich włosów.

Okazuje się, że istnieją zabiegi umożliwiające osiągnięcie takich rezultatów w sposób skuteczny i bardzo szybki. Bardzo dobrą metodą jest laminowanie włosów przy pomocy specjalnych preparatów. Proces ten jest oferowany przez wiele profesjonalnych salonów fryzjerskich, ale istnieje też możliwość przeprowadzenia procedury laminowania w warunkach domowych. Wystarczy tylko przestrzegać kilku istotnych zasad, które zostały przedstawione poniżej.

Laminowanie włosów domowymi metodami

Co warto wiedzieć o laminowaniu włosów?

Proces laminowania włosów polega na ich pokrywaniu substancją ochronną. W salonach fryzjerskich najczęściej rolę tej substancji pełni keratyna albo żelatyna. W domowych warunkach częściej stosuje się galaretkę albo siemię lniane. W przypadku laminowania keratyną należy liczyć się z wydatkiem na poziomie 400-800 zł. Warto więc zastanowić się nad zastosowaniem sposobów domowych, których efekty utrzymują się krócej, ale z drugiej strony są one o wiele tańsze. Samo laminowanie jest świetnym zabiegiem dla posiadaczek włosów matowych i zniszczonych, ale może z tego skorzystać praktycznie każda osoba.

Dzięki laminowaniu można zamknąć łuski włosów chroniąc je przed puszeniem i uszkodzeniem. Włosy stają się gładkie, błyszczące oraz przyjemne w dotyku. Decydując się na domowy zabieg z wykorzystaniem żelatyny można zamknąć łuski włosów dzięki kolagenowi. Do żelatyny warto dodać odżywkę lub olejek. Zabieg należy wykonywać na dokładnie umytych i wysuszonych włosach. Częstotliwość laminowania jest uzależniona od typu i stanu włosów.

Podobne działanie posiada siemię lniane. Bardzo ważnym procesem jest też laminowanie włosów galaretka, która zawiera żelatynę, proteiny oraz cukier. Składniki te wpływają bardzo dobrze na kondycję włosów. Niezależnie od wybranego składnika, metoda domowa jest dość prosta, a jej koszt to zaledwie kilka złotych. Można więc osiągnąć efekty jak po zabiegach fryzjerskich, jednak bez konieczności wydawania dużych pieniędzy.

Previous post Serwisowanie maszyn rolniczych
Next post Jakie konkursy aktualne są najbardziej atrakcyjną opcją?