Turbosprężarkę można zregenerować niedrogim kosztem

Turbosprężarki są zaprojektowane tak, aby wytrzymały cały okres eksploatacji pojazdu, jednak z czasem mogą się one zużywać, w zależności od tego, w jaki sposób jeździsz samochodem i od oryginalnej jakości wykonania turbosprężarki.

Samochód z turbodoładowaniem, który ma problemy z utrzymaniem wysokich prędkości lub nie jest w stanie osiągnąć odpowiedniej prędkości, może mieć awarię turbosprężarki. Kiedy olej wycieka do układu wydechowego, podczas spalania wytwarza charakterystyczny niebiesko-szary dym.

Może to być spowodowane pęknięciem obudowy turbosprężarki lub uszkodzonymi uszczelkami wewnętrznymi. Jeśli ten objaw jest spowodowany przez turbosprężarkę, bardziej prawdopodobne jest, że te odbarwione opary pojawią się, gdy obroty silnika wzrosną wkrótce po pracy na biegu jałowym.

Diagnostyka komputerowa w większości nowoczesnych samochodów jest w stanie wychwycić usterki turbosprężarki. Jednak migająca kontrolka silnika nie wskazuje wyłącznie na awarię turbosprężarki, dlatego będziesz potrzebować profesjonalnego mechanika, który przeprowadzi dalsze kontrole w celu zdiagnozowania dokładnej natury problemu z silnikiem.

Turbosprężarki są wyjątkowo niezawodne. W rzeczywistości niewiele przeglądów gwarancyjnych powoduje wykrycie usterki samej turbosprężarki; zamiast tego problemy z turbodoładowaniem są zwykle wynikiem nieprawidłowości ze smarowaniem silnika lub wprowadzenia ciał obcych. Olej służy do smarowania kluczowych ruchomych części silnika, ochrony przed korozją i utrzymywania ich niskiej temperatury podczas użytkowania. Jeśli chodzi o turbosprężarkę, potrzebuje ona stałego przepływu czystego, wysokiej jakości oleju. Brak oleju, niewłaściwa klasa oleju lub olej złej jakości prowadzi do gromadzenia się zanieczyszczeń w silniku. Może to spowodować ścierne uszkodzenie wnętrza turbosprężarki. Ważne jest, aby olej silnikowy i filtr oleju były wymieniane w odstępach czasu zalecanych przez producenta, w niektórych przypadkach konieczna będzie regeneracja turbiny. Gdy tylko zauważysz którykolwiek z objawów awarii turbosprężarki opisanych powyżej, powinieneś jak najszybciej sprawdzić ją przy pomocy wykwalifikowanego technika. Im dłużej zwlekasz, tym poważniejszy i droższy będzie problem.

Previous post Zakup części do traktorów
Next post Gdzie zamówimy środki czystości?