Rozliczasz się w euro? Zaoszczędź na wymianie walut dzięki kantorowi internetowemu

Jeśli rozliczasz się w euro walucie, najlepszym sposobem na oszczędzanie jest wymiana walut w kantorze internetowym. Dlaczego? Podajemy największe plusy takich transakcji.

Wymiana walut, którą oferuje nam kantor internetowy pozwala zaoszczędzić kilka do kilkunastu groszy więcej niż wymiana w kantorach stacjonarnych i bankach. Serwisy oferują najniższe spready i korzystniejsze warunki współpracy. Przedsiębiorcy prowadzący działalność za granicą lub współpracujący z firmami zagranicznymi, robiąc częste transakcje na duże kwoty powinny brać pod uwagę koszty przewalutowania. Dokonując operacji w bankach generują spore zyski… dla banków. Spread walutowy narzucony przez oddział jest o kilka groszy większy niż w serwisach online. Jeśli operacji będziemy dokonywać sie w kantorze internetowym, sporo oszczędzamy. A zaoszczędzone kwoty z powrotem trafiają na konto firmy.

 

Drugim aspektem jest brak kosztów dodatkowych, takich jak te pobierane w placówkach bankowych. Tam płacimy za założenie, prowadzenie lub likwidację konta, za realizację przelewu, wpłaty lub wypłaty środków. Kantor internetowy nie pobiera żadnych ukrytych opłat. Ponadto, większość serwisów wykonuje natychmiastowe, bezpłatne przelewy na konto bankowe czy odbiorcy. Dodatkowo oferują promocje, programy lojalnościowe i wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów.

 

Kantor internetowy to oszczędność czasu. Klienci mogą przeprowadzać transakcje z poziomu urządzeń mobilnych i nie tracić czasu na dojazdy do punktu stacjonarnego. Wystarczy zasilić wirtualny portfel i zlecić zakup lub sprzedaż euro po określonym kursie, a transakcja dokona się automatycznie, w momencie, gdy euro osiągnie podaną przez nas wartość. Przewalutowanie możemy zrobić o każdej porze i z dowolnego miejsca, bo serwisy działają 24h/7. Jest to sporo ułatwienie, szczególnie w biznesie.

 

Wymieniając euro w kantorze internetowym mamy możliwość skorzystania z dodatkowych opcji. Funkcjonalność serwisów staje się coraz większa. Mamy do dyspozycji ustawienie preferowanej ceny kursu. Do tego możemy korzystać z kalkulatora walutowego. Służy on przede wszystkim do przeliczania wartości danej sumy pieniędzy pomiędzy wybraną walutą, np. euro, a polskim złotym. Przy wymianie dużych kwot niektóre kantory internetowe dają również dodatkową możliwość negocjowania kursu wymiany. Zamiast więc głowić się jak korzystnie rozliczyć sie w euro, wybierz wygodną intuicyjną platformę do zarządzania transakcjami i ciesz się z zysku.

Źródło:  potrafi.eu

Previous post Podstawowe informacje o rozcieńczalnikach do farb
Next post Wskazówki, które pomogą podjąć decyzję o studiach