Z jakich części złożony jest rower?

W sklepach z częściami do rowerów spotkać możemy się z bardzo wieloma przedmiotami, o których istnieniu i nazewnictwie mogliśmy nie wiedzieć.

W dzisiejszym artykule wraz z pomocą serwisu bikestacja.pl postanowiliśmy wymienić wszystkie istotne części rowerowe, które możemy spotkać w sklepach dla rowerzystów.

Części rowerowe, według częstotliwości zakupu przez posiadaczy jednośladów: dzwonek, łańcuch, hamulce, pedały, przednie koło, piasta, manetki, mechanizm korbowy, manetki pedałów, wsporniki siodełka, mostek, zestaw zębatek, oś koła. Ponadto: śruby lub dźwignie do tylnych końców roweru, aby umożliwić różne pozycje dłoni. Osłony łańcucha lub osłony mechanizmu korbowego. Zestaw zębatek: koła zębate lub zespoły korbowe, które generują moc do obracania kół.

Wykaz części rowerowych sklasyfikowanych według zastosowania: kombinacje łańcuch-koło, felgi, piasty kół, szprychy, trzonki zaworów, trzpień do opon, łyżka do opon, kosz na opony, kołpaki, zaciski hamulcowe, blokady kół. Ponadto: wsporniki siodełka, śruby wspornika, koła łańcuchowe, łyżka do opon, kosz na opony, śruby wspornika.

Lista części rowerowych zgodnie z typem używanej ramy rowerowej: przednie części rowerowe to te, które znajdują się na przedniej ramie roweru. Natomiast tylne części rowerowe to te, które znajdują się na tylnej ramie. Kształt rury podsiodłowej jest ważnym elementem konfiguracji części rowerowych. Długość rury podsiodłowej i osłona widelca odgrywają ważną rolę w rodzaju kupowanych części rowerowych.

Z jakich części złożony jest rower?

Lista części rowerowych podzielona na trzy kategorie: rowery klasyczne, rowery turystyczne i rowery sportowe

Rowery klasyczne wykonane są ze stali i aluminium. Rowery turystyczne są stworzone do łatwej jazdy po nawierzchniach innych niż droga. Rowery sportowe są wykonane głównie z aluminium i zapewniają płynną jazdę. Są cięższe w porównaniu do innych typów rowerów.

Gdzie kupować części rowerowe?

Kupowanie części rowerowych w specjalistycznych sklepach jest nie tylko ekonomiczne, ale także wygodne. Dzieje się tak, ponieważ są one punktem kompleksowej obsługi, w którym rowerzysta może kupić wszystkie części rowerowe i akcesoria i jakie tylko potrzebuje. Niektórzy sprzedawcy rowerów oferują również rowerzystom usługę naprawy po zakupie (serwis po zakupowy).

Previous post Nowe trendy w projektowaniu sklepów: Kreowanie wyjątkowych doświadczeń zakupowych
Next post Jaka ochrona rzepaku powinna być zachowana?