Podstawowe artykuły i środki do dezynfekcji pomieszczeń

Odpowiednie sprzątanie pomieszczeń domowych i biurowych stanowi w obecnych czasach nie lada wyzwanie. Nie chodzi już tylko o powierzchowne uporządkowanie domu czy biura, ale szereg konkretnych działań mających na celu ochronę powierzchni przez bakteriami i wirusami, które mogą na niej zalegać. Od czego zacząć profesjonalną dezynfekcję pomieszczeń i o jakich preparatach warto pamiętać?

Podstawowe zasady dezynfekowania powierzchni płaskich

Kluczową cechą odróżniającą dezynfekowanie pomieszczeń od ich zwykłego sprzątania, jest wykorzystanie podczas tej czynności szeregu różnorodnych środków działających na powierzchnie płaskie tak, by skutecznie eliminować namnażające się na nich bakterie. Na standardowe zespoły wirusów i drobnoustrojów nie działa zwykłe przetarcie mebli, ścian czy podłóg materiałową szmatką. Do tego celu wykorzystuje się właściwe środki chemiczne. W profesjonalnych hurtowniach wyposażających firmy i gospodarstwa domowe w środki czystości np. https://www.merkurygdynia.pl znaleźć można cały szereg różnorodnych produktów wpływających na konkretne nawierzchnie. Zasadą numer jeden jest właściwy dobór preparatu do rodzaju dezynfekowanej powierzchni np. inny do podłóg, tafli szklanych, kafli czy paneli. Drugą zasadą jest przeprowadzenie dezynfekcji w sposób profesjonalny, np. poprzez ekipy sprzątające, które w czasie swojej pracy nie będą pomijać trudno dostępnych powierzchni, gdzie najczęściej gromadzi się najwięcej zarazków.

Środki do dezynfekcji na start!

Wśród najważniejszych środków do dezynfekcji stosowanych w firmach wymienić można m.in specjalistyczne płyny do mycia i odkażania okien (w tym klamek i parapetów najbardziej podatnych na zanieczyszczenia bakteriami), środki w aerozolu do dezynfekowania mebli (zwłaszcza biurek, krzeseł, blatów kuchennych i innych mebli często dotykanych przez klientów oraz pracowników), a także środki wspomagające dezynfekowanie podłóg. Oczywiście dobór środków czyszczących i dezynfekujących powinien być zawsze poprzedzony dopytaniem fachowców o to, jakie powierzchnie w firmie czy biurze muszą być regularnie dezynfekowane. Nie każda rzecz wymaga regularnego odkażania, lub można je wykonywać z mniejsza częstotliwością.

Wybierając preparaty do czyszczenia warto też pamiętać o ich jakości, marce i wydajności. Niejednokrotnie mało znane firmy oferujące no płyny do dezynfekcji powierzchni panelowych, kaflowych, ścian czy podłóg wykonanych z różnego materiału, oszczędzają podczas ich produkcji, dlatego środki te szybciej się kończą i są zwyczajnie mniej wydajne. Oszczędności mogą więc okazać się pozorne. Dobrze jest upewnić się czy wybrane produkty posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa, co bezpośrednio przełoży się na zdrowie pracowników i klientów, którzy po zabiegach dezynfekcji będą z danego pomieszczenia korzystać. Istotną rolę wśród podstawowych artykułów ochrony antybakteryjnej pełnią również rękawice, mydła i maseczki nierzadko używane przez firmy sprzątające. To dzięki nim ekipy dbające o czystość pomieszczeń nie roznoszą jednocześnie własnych zarazków po pokojach i gabinetach, które sprzątają.

Previous post Materiały biurowe – kupować stacjonarnie czy przez internet?
Next post Pomoc kancelarii adwokackiej